Ми використовуємо cookies
CMYK і RGB в поліграфії: відмінність і проблеми

CMYK і RGB в поліграфії: відмінність і проблеми

RGB і CMYK - різновиди колірних моделей, що застосовуються в сучасній комп'ютерній графіці та поліграфії.

Колірна модель RGB формує колірну гаму на комп'ютерному екрані. А модель CMYK передає зображення на паперовому носії в поліграфії.

Чітке розуміння різниці між 2-ма даними режимами відтворення кольору допоможе дизайнеру створити макет, уникнувши можливих проблем в подальшому процесі друку.

Важливо знати, що RGB охоплює ширший діапазон кольорів, що слід враховувати при створенні друкованих заготовок в друкарні.

Готуючи зображення для публікації на веб-сайті, використовують RGB модель. Однак, те ж зображення при поліграфічному друці готується з використанням CMYK моделі, кольори якої візуально на екрані можуть злегка відрізнятися від звичних оку по RGB. Остерігатися цього явища не слід - на папері колір зображення буде максимально відповідати тому, який ми бачили на екрані комп'ютера.

Якщо застосувати схему RGB для створення друкованих макетів це може негативно позначитися на передачі кольору в готовій продукції з огляду на різну природу кольору. Наприклад, яскраво-сині і насичено-зелені кольори потьмяніють.

Однією з поширених помилок у початківців дизайнерів є ситуація, коли ними створюються макети за допомогою кольорової палітри RGB з подальшою конвертацією в CMYK. Після такого конвертування чорний колір носить композитний характер (містить всі 4 фарби). Це легко помітити по різнобарвному світінню навколо дрібного чорного тексту.

Як перевести RGB в CMYK без втрати кольору? Це можна зробити за допомогою програмного забезпечення, такого як Adobe Photoshop або Adobe Illustrator. Переведення зображення в CMYK робиться через Image - Mode. Якщо зображення створюється з нуля, краще зразу створювати його в цій кольоровій моделі. При підготовці макету в Illustrator, перевірте, щоб File — Document Color Mode було вибрано CMYK, в іншому випадку всі кольори, які ви налаштовували в панелі Color, відразу переведуться в RGB. Якщо зображення сильно відрізняється від RGB, а кольори стали менш яскравими, тоді доцільним буде скористатися кривими Curves або іншими кольорокорекціями, наприклад в Photoshop. Та, як правило, сама конвертація RGB в CMYK не завжди спотворює кольори зображення.

Друкарня DPI виконує тільки високоякісний друк на папері з урахуванням всіх вищевикладених нюансів кольору. А дизайнери типографії створять дизайн-макет під усі вимоги або внесуть правки у ваші макети.